Zawaliłam studia i czuję się strasznie. Co dalej?

Rodzice pokładali we mnie wielkie nadzieje. Na te studia poszłam, bo nie dostałam się na żadne inne. A teraz po zaledwie 2 miesiącach zostałam niedopuszczona do egzaminów i moja przygoda z nauką na tej uczelni się skończyła. Nie wiem jak powiedzieć o tym bliskim. Czuję, że to moja osobista porażka. Rodziców nie chce okłamywać, bo wynajmuje mieszkanie w innym mieście za które oni płacą, więc byłoby bez sensu żebym siedziała w domu i nic nie robiła. Kompletna porażka.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Problem ze studiami i ich kontynuacją ma zapewne podłoże. Dlatego proponowałabym, żebyś zastanowiła się co mogło spowodować, że nie zostałaś dopuszczona do egzaminów. Warto byłoby popracować na przyszłość nad tym, co spowodowało taki stan rzeczy.

Pytasz w jaki sposób porozmawiać z rodzicami? Na pewno znasz ich i wiesz, jaki moment byłby odpowiedni. Możesz im szczerze powiedzieć, że nie dałaś sobie rady. Proponowałabym, abyś jednak spróbowała porozmawiać też z wykładowcami, u których masz problem z zaliczeniem. Szczera rozmowa z wykładowcą, prośba o szansę na pewno powinna poskutkować. Przecież na pewno były przedmioty, z którymi dobrze sobie radziłaś. Postaraj się wyjaśnić to i podejść do zaliczeń.

Przypisywanie tylko i wyłącznie sobie odpowiedzialności może być zgubne i przed tym chciałabym Cię ostrzec. Owszem, możesz zastanowić się nad tym, co spowodowało, że nie zaliczyłaś tych przedmiotów, aby na przyszłość bardziej się zmotywować. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie studia muszą być odpowiednie dla Ciebie, tym bardziej jeśli studiujesz coś, co nie jest związane z Twoimi zainteresowaniami.
Pozdrawiam