Zawroty głowy a problemy z błędnikiem

Od kilku dni mam zawroty głowy. Robi mi się bardziej jasno przed oczami oraz czasami reaguje na zbyt jasny obraz. Czy przyczyną mogą być problemy z błędnikiem czy może nerwica. Wykonuje stresującą prace, często tez mam rożne nerwobóle. Jeżeli jednak jest to problem z błędnikiem to do jakiego lekarza się udać. Poza zawrotami głowy nie mam innych objawów. A i nagła zmiana pozycji czy kręcenie głową nie powoduje zwiększenia tych zawrotów. Proszę o pomoc

Witam, dobrze byłoby udać się na wizytę i badanie do lekarzy trzech specjalności: neurologa i okulisty, i do laryngologa. Nie wiem, jaki rodzaj pracy Pan wykonuje, czy miał Pan ostatnio jakiś wypadek? Uderzenie w głowę? Wspomina Pan o dolegliwościach od kilku dni. Czy w przebiegu tych dolegliwości odczuwa Pan bóle głowy? W jaki sposób reaguje Pan na jasny obraz? Czy reaguje Pan specyficznie tylko na jasne światło, czy np. na migocące światła? Jeśli chodzi o te objawy, to sugeruję wizytę u neurologa (może on zlecić też wizytę u okulisty). Być może lekarz zleci Panu wykonanie badania obrazowego (tomograf, rezonans magnet.)
Nerwobóle, kłucia, owszem, mogą być np. reakcją organizmu na stres, ale ponieważ zawrotów głowy i opisanych przez Pana dolegliwości nie należy lekceważyć, dlatego zanim zaczniemy mówić o nerwicy, trzeba się najpierw dobrze zbadać. Jeżeli prowadzi Pan pojazdy bądź obsłguje maszyny, tym bardziej proszę nie zwlekać z badaniami. Powodzenia.