Zawroty głowy a wyniki badań

Witam, od 1 stycznia jak wstaję z łóżka kręci mi się w głowie. Zrobiłam badania 10 stycznia i mam 4 niepokojące wyniki: NEU 78.1 (procentowo za wysokie, ale już w mm3 w normie). Lym 18.2 (procentowo za niskie, ale w mm3 już w normie). MCV 98 za wysokie i MCH 33.3 za wysokie. OB mam 2 mm. Co mi może dolegać?

Piotr Jurczyk

Witam, jeśli chodzi o ilość neutrofili (NEU) i limfocytów (Lym), to nie należy się sugerować wartościami procentowymi, bo zależą one mocno od wartości całkowitej leukocytów, tylko wartościami bezwzględnymi w mm3, a te są OK. Wynik OB 2 mm świadczy z grubsza o braku stanu zapalnego, czy innej sytuacji nadmiernej produkcji w organizmie. Wartości MCV i MCH świadczą o nieprawidłowych rozmiarach i zawartości hemoglobiny w krwinkach czerwonych (chociaż też dramatu nie ma). Mało też danych z wywiadu, czy kręci się w głowie tylko przy wstawaniu rano, czy z pozycji leżącej/siedzącej w ogóle? Czy pojawia się zawsze? Czy choruje Pani na inne choroby, przyjmuje leki? Jeśli chodzi o badanie krwi, to to, co można uściślić, to wykonanie badania stężenia witaminy B12 i kwasu foliowego oraz retikulocytozy (Ret, Rt). Pozostałą diagnostykę należy omówić z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.