Zawroty głowy, bóle w łopatkach, klatce piersiowej

Witam. Mam 19 lat. Od 5 dni czuję zawroty głowy, bóle w łopatkach,klatce piersiowej, chwilowo szybsze bicie serca, pocenie się i ogólne rozdrażnienie. W kwietniu zmarł mój ojciec ( na zawał ),od tego czasu bezustannie wsłuchyję się w swój organizm. Miesiąc temu wycięto mi wyrostek, przy tym robione ekg, ktore wyszło w porządku. Przy każdej wizycie u lekarza zgłaszam mu że odczuwam bóle ale ona twierdzi że to nerwobóle.Żyję w stresie. Moje pytanie brzmi z czym te dolegliwości mogą być związane ?

Z opisu wynika, że najprawdopodobniej Pana problemy są związane nie z ciałem, a z przeżywaniem zbyt silnego lęku. Dopiero co zmarł Pana ojciec, a krótko po tym trafił Pan do szpitala w związku z problemami z wyrostkiem. Takie wydarzenia mogą spowodować, że wpadamy w błędne koło lęku: zaczyna się od obaw, że skoro ojciec zmarł na zawał, to i z Pana organizmem może być coś nie tak. Potem okazuje się, że faktycznie pojawiają się problemy z wyrostkiem, co jeszcze zwielokratnia obawy. Teraz zaś jak rozumiem pozbył się Pan problemów ze zdrowiem, ale problem z lękiem pozostał.

Proponuję lekturę książki "Lęk i fobia" Edmunda Bourne'a - dzięki niej lepiej zrozumie Pan mechanizmy powodujące pojawianie się problemów z lękiem i bólów, o jakich Pan pisze:
http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1599,strona,Lek_i_fobia,katid,84.html

Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zgłoszenie się na terapię. Szczególnie dobrze w tego typu problemach sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna.

Pozdrawiam!