Zawroty głowy i chwilowa utrata widzenia w pozycji leżącej

Mam 14 lat, bardzo często jak wstaję z pozycji leżącej kręci mi się w głowie i nic nie widzę. Trwa to parę sekund. Co to może być?
14 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objaw jaki podajesz jest wynikiem hipotonii ortostatycznej. Jest to chwilowe niedokrwienie mózgu w wyniku zmiany pozycji. Stan ten nie wymaga leczenia. Warto aby nie wykonywać gwałtownych ruchów podczas zmiany pozycji z leżącej na stojącą.