Zawroty głowy i nocne pocenie się

Witam, od kilku dni cierpię na zawroty głowy, nie tylko przy ruchach głową, jednak są one raczej rano i wieczorem. W dzień boli mnie głowa nad oczami, mam problemy z widzeniem z daleka, widzę jak przez mgłę. Mam również chwilami wrażenie, jakby nie docierała mi krew do nóg, odczuwam taki dziwny ucisk. Do tego prawie każdej nocy bardzo się pocę, chociaż nie jest mi gorąco. Ciśnienie ok, tylko stan podgorączkowy. Przy pierwszych zawrotach głowy było mi niedobrze. Czy może to być coś poważnego?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zawroty i ból głowy, zaburzenia widzenia mogą wskazywać na zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Przyczynami takich objawów mogą być nadciśnienie tętnicze, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia przepływu w obrębie tętnic domózgowych i wiele innych. Proponuję pilnie skonsultować się z lekarzem internistą, gdyż objawy z OUN zawsze muszą być weryfikowane przez lekarza.