Zawroty głowy i podwyższone tętno u 13-latka

Witam, bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem do jakiego lekarza specjalisty się udaći jakie jeszcze zrobić badania Mój 13 letni syn skarży się na zawroty głowy.Ma często podwyższone tętno- do 150. Badania kardiologiczne nie wykazały nieprawidłowości. Miał wykonane RTG klatki piersiowej, wizytę w poradni kardiologicznej-bez wskazań do leczenia kardiologicznego. Z badań laboratoryjnych nieprawidłowości to Potas 5,5- wynik w surowicy, morfologia -Erytrocyty 5,27, hemoglobina 16,1, hematokryt 46.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zawroty głowy mogą mieć oprócz podłoża kardiologicznego, również podłoże neurologiczne i laryngologiczne. Sugeruję konsultację u powyższych specjalistów.

Witam. Z podanych badań zastanawiający jest stosunkowo duży poziom potasu, zalecałbym badanie kontrolne plus ocene poziomu sodu, wapnia i TSH. Zastanowiłbym się czy w ostatnim czasie syn nie przeżywa sytuacji stresowych, również tych nie oczywistych na pierwszy rzut oka