Zawroty głowy i spłycony oddech przy nerwicy lękowej

witam mam 32 lata wg mojego lekarza choruje na nerwice lekowa mam czeste zawroty głowy przy tym uczucie ze zaraz zemdleje uczucia takie jakbym zyla za szklem i nerwobóle róznych czesci ciała.JESZCZE mam takie cos ze ciezko mi sie oddycha i mam takie wrazeniev ze ja sama cały czas musze zmuszac mój organizm zeby oddychał i ze oddech mam taki splycony i ze zaraz przestane oddychac.mialam przepisany lek cital i odstawilam straszne skutki uboczne, moze cos ziolowego zaproponuje ktos,jak radzic z tym

Szanowna Pani. Opisane przez Panią objawy potwierdzają diagnozę postawioną przez lekarza. Jednakże radzę samowolnie nie odstawiać ordynowanych leków. Proponuję Pani wykonywanie kilkakrotnie w ciągu dnia ćwiczeń oddechowych w wygodnej pozycji siedzącej z rozluznionym brzuchem. Proszę wykonywać rytmicznie :
wdech licząc w myślach do 4 i powolny wydech też licząc do 4. Następnie wdech licząc do 4 i powolny wydech licząc do 5. Ćwiczenie to należy robić z wydechem trwającym w rytmie do 4 , natomiast proszę wydłużać i spowolniać wydech aż dojdzie Pani do długości 10.
Jedną rękę proszę ułożyć na brzuchu tak by przy oddychaniu podnosiła się i opuszczała wraz z wydechem.
Powinno na pewien czas pomagać w opanowaniu lęku. Życzę spokoju.
Serdeczności
Edward Jakubowicz

Witam, proszę skonsultować z lekarzem efekty uboczne leku na pewno zaproponuje jakieś rozwiazanie. Na pewno nie moze Pani odstawiać leku samodzielnie. Najlepsze efekty w leczeniu nerwicy lekowej daje połączenie lekoterapii z psychoterapia, dlatego zachęcam do podjęcia wizyt u psychoterapeuty. Pozdrawiam

Dzień dobry, jeżeli rzeczywiście cierpi pani na nerwicę lękową obawiam się, że leki ziołowe niewiele pomogą. Zachęcam do konsultacji u lekarza psychiatry w celu potwierdzenia diagnozy i jeżeli takowa się utrzyma przyjęcie leków oraz rozpoczęcie psychoterapii - to połączenie przynosi najlepsze efekty jednak wymaga czasu. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

W przypadku zaburzeń lękowych psychoterapia jest podstawową metodą leczenia, do podjęcia której namawiam.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.