Zawroty głowy i szum w uszach - czy to nerwica?

Witam, ostatnio wystąpiły u mnie zawroty głowy, mianowicie w kościele wystarczy dźwięk, śpiew ludzi i już mam zawroty głowy, jakbym pływała to po jakiś czasie przechodzi, byłam w markecie na ruchomych schodach też mi to się powtórzyło, poszłam do laryngologa, bo myślałam, że błędnik mi nawala, ale pani stwierdziła, że ok, po badaniu słuch i zajrzeniu do ucha, przepisała mi leki, po których mi puls skoczył 120 oraz ciśnienie 157. Pulsuje mi w skroniach cały czas i szumi (pulsuje), ale tak jakby od ucha, ponadto mam ciężką głowę, zaliczyłam kardiologa, który stwierdził nerwice i dostałam potas, magnez oraz blokera. Dodam, że jestem nauczycielem i ostatnio szum dzieci i krzyki spowodował zawroty, pozostał mi jeszcze neurolog. Czy to na pewno nerwica i czemu dźwięk wywołuje zawrót głowy, napadowy? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani,
Zawroty głowy maja złożoną etiologię. Proces diagnostyczny w Pani przypadku przebiegał prawidłowo, gdyż w przypadku zawrotów głowy przyczyna może być obwodowa, co wymaga konsultacji laryngologicznej bądź kardiologicznej.
Lekarz neurolog diagnozuje ośrodkowe pochodzenie zawrotów. Nerwicą, o której Pani pisze zajmuje się lekarz psychiatra. Zalecałabym w pani przypadku konsultację neurologiczną i wykonanie badań obrazowych w celu wykluczenia ośrodkowej przyczyny zawrotów głowy.