Zawroty głowy, nudności - ciąża?

Witam,
mam 22 lata, za dwa miesiące wychodzę na mąż Tydzień temu współżyłam z narzeczonym, doszło do wytrysku wewnątrz pochwy, a nie używamy żadnych zabezpieczeń. To był drugi dzień po miesiące. Na drugi dzień miałam lekko poplamioną bieliznę od krwi.

Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Od trzech dni mam zawroty głowy, bóle brzucha i nie mogę ułożyć się w łóżku, bo prawie każda pozycja do snu budzi u mnie małe mdłości.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

W okresie dwóch dni po miesiączce, rzeczywiście jest już możliwość zahaczenia się o dni płodne, dlatego istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w opisanej sytuacji.  By ostatecznie rozwiać wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego - najlepiej 10 dni po przewidywanej dacie koncepcji.

Krwawienie, które wystąpiło mogło być związane z tym, że do stosunku doszło niedługo po zakończonej miesiączce. Jeżeli natomiast będzie się powtarzało, będzie potrzeba zgłoszenia się do ginekologa w celu wykluczenia, krwawienie kontaktowego, do którego dochodzi np. w sytuacji gdy jest nadżerka szyjki macicy.

Natomiast opisane przez Panią dolegliwości: nudności, bóle brzucha i zawroty głowy, najprawdopodobniej nie mają nic wspólnego z ciążą, ponieważ są zbyt nasilone i wystąpiły zbyt szybko od ewentualnej daty koncepcji. Dlatego w przypadku, gdyby się utrzymywały (zwłaszcza jeżeli będzie negatywny wynik testu ciążowego), proponuję zgłoszenie się do lekarza pierwszego kontaktu, w celu wykluczenia chociażby zaburzeń żołądkowo-jelitowych, czy innych schorzeń dających podobne objawy.

Tutaj znajdzie Pani artykuł pt.: "Ból brzucha, kiedy niesie ze sobą poważne zagrożenia?"

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!