Zawroty głowy, omdlenia a TK głowy 81-letniej osoby

Witam moja babcia miała robiony TK głowy proszę o interpretacje. Przy rogach czołowych komór obszary miernie hypodensyjne ,odpowiadające demielinizacji istoty białej w wyniku przewlekłego niedokrwienia.Zanik kory mózgu,masywne zwapnienia syfonów tętnic szyjnych wewnętrznych babcia ma 81 lat i ciągłe zawroty głowy i omdlenia

Piotr Jurczyk

Witam. Opisane zmiany w TK Babci świadczą o długoletnich zmianach naczyniowych, najprawdopodobniej z powodu miażdżycy, i są wcale nierzadko spotykanymi cechami mózgu w podeszłym wieku. O ile zawroty głowy są częstą manifestacją takiego obrazu, to omdlenia już rzadziej. Dla pełnej diagnostyki warto byłoby wykonać jeszcze badanie usg tętnic dogłowowych oraz badanie kardiologiczne. W chwili obecnej leczenie polega głównie na profilaktyce udaru mózgu i upadków. Pozdrawiam.