Zawroty głowy, osłabienie i pogorszenie wzroku

Witam!

Mam 34 lata, pracuję na pół etatu, sypiam dobrze, w miarę dobrze się odżywiam. Od paru dni mam zawroty głowy zwłaszcza przy zmianie pozycji oraz przy podnoszeniu rąk do góry czy schylaniu się. Zaczyna to być uciążliwe. Zaobserwowałam również (od pół roku) ogólne osłabienie organizmu i ciągle zmęczenie z lekkim bólem czasami w dolej części kręgosłupa. Mam nieznaczne pogorszenie wzroku. Badania krwi i moczu pół roku temu były wręcz idealne. Ponieważ mieszkam w Anglii, a tutejsza służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia, proszę o diagnozę oraz jakie badania powinnam tutaj wykonać (niestety tutejszym lekarzom trzeba zasugerować sposób leczenia).

Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisane dolegliwości mogą sugerować problemy ze strony kręgosłupa. Często przy dyskopatiach następuje ucisk kręgów na korzenie nerwowe co może powodować zawroty głowy, bóle kończyn, drętwienie i inne. Warto byłoby zrobić RTG kręgosłupa lub rezonans. W zależności od wyniku badania należy wybrać odpowiednie postępowanie. Zazwyczaj jest to fizykoterapia lub farmakoterapia. Może też być niezbędny zabieg jeżeli zmiany są zaawansowane.

Pozdrawiam!