Zawroty głowy, osłabienie, kaszel z przezroczystą lepką flegmą

Dzień dobry. 45 lat, mężczyzna. Od miesięcy mam "chodzące" bóle w klatce piersiowej i pieczenie w przełyku. Palę od około 25 lat, około 20 papierosów dziennie. RTG płuc i spirometria ok, holter EKG ok, próba wysiłkowa serca - klinicznie i EKG ujemna. Miałem wysoki puls biorę Betaloc ZOK 25 - 1/2 tabl. Ciśnienie ok choć ostatnio ciśn. tętna do 60. Puls około 80. Mam zawroty głowy, osłabienie, kaszel z przezroczystą lepką flegmą. Przez 4 mies. spadek cholesterolu ze 196 na 137. OB 2. Morfologia ok

Warto sprawdzić zatoki przynosowe (badanie rtg lub tomografia) oraz ocenić jamy nosa, w celu ustalenie przyczyny pojawiania się tej wydzieliny. Dym tytoniowy mógł wpłynąć na kondycję błony śluzowej nosa i zatok.