Zawroty głowy po przebudzeniu u 43-latki

Podczas snu zmieniajac pozycje czulam ze kręci mi się w glowie. Rano po przebudzeniu faktycznie mam zawroty glowy. Przy odracaniu glowa, wstawaniu. Do dam ze to nie pierwszy raz.mam wiele czynników stresujacych, które doprowadzają mnie do różnych zlych odczuć. ( kobieta 43 lata) Czy to może być cos poważnego? Zawroty galowy są dość silne i trwające parę minut, a nieraz mam poczucie delikatnej chwiejnosci . Pozdrawiam

Warto udać się do neurologa, który po przeprowadzeniu badania fizykalnego i zebraniu wywiadu powinien być w stanie ustalić, czy przyczyną zawrotów są przyczyny neurologiczne. Jeśli tak, to potrzebne będą badania dodatkowe, np. MRI głowy, usg doppler tętnic szyjnych, ocena laryngologiczna - w kierunku zaburzeń błędnikowych, itd. Proszę w trakcie zawrotów głowy poprosić kogoś, aby ocenił, czy ma Pani regularne tętno i zmierzył Pani wtedy ciśnienie. Ułatwi to ustalenie przyczyny zawrotów głowy

Z poważaniem,

Marek Derkacz