Zawroty głowy przy zaburzeniach pola widzenia

Witam, od paru miesiący mam dziwne problemy z widzeniem obrazu. Obraz jakby byl klatkowany i przeskakuje mi z jednej klatki do trzeciej omijając tą drugą. Mam przy tym lekkie zawroty głowy, czasem dziwnie bije mi serce. Muszę wtenczas zatrzymać się, nic nie robić, odczekać kilka sekund i powoli wracać do czynności. Czasem pojawia się to "klatkowanie" kilka razy dziennie. Czy to objawy jakieś choroby?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powodów może być niestety bardzo wiele, od całkiem błahych do poważnych.
W pierwszej kolejności proponowałbym wykonać morfologię krwi, poziom elektrolitów, badanie tarczycy. Pomocna może okazać się także wizyta u okulisty lub w drugiej kolejności u neurologa.