Zawroty głowy, skoki ciśnienia i parestezje u 46-letniej kobiety

WITAM,MAM NA IMĘ ALINA.OD OK.9 LAT Z PRZERWAMI MAM NASTĘP. DOLEGLIWOŚCI UKŁ NERWOWEGO;OKRESOWE BÓLE - ZAWROTY GŁOWY,SKOKI CISNIENIA I TĘTNA,SZYBKIE BICIE SERCA,PARESTEZJE KOŃCZYN, SZCZEGÓLNIE DOLNYCH,NAPIĘCIE MIĘSNI,ICH BÓL,DRZENIE LUB TZW.MAJTANIE CAŁEGO CIAŁA. NIEPOKÓJ,LĘK.WZMAGA SIĘ NAWET APETYT,POJAWIAJĄ SIĘ BIEGUNKI,MUSZĘ WÓWCZAS WZIĄĆ TBL .TYPU TRANXENE,XANAX L SEDAM,OD KTÓRYCH JESTEM JUZ UZALEZNIONA. TE OBJAWY POJAWIŁY SIĘ PO TBL HORMONALNYCH WIEM,ŻE SPUSTOSZYŁY MÓJ UK.NERWOWY.CO ROBIĆ

Piotr Jurczyk

Witam. Opisywane przez Panią objawy (rozmaite, odzwierciedlające pobudzenie układu wegetatywnego) i ich charakter, jak rozumiem, napadowy, sugerują napady lęku panicznego, być może z towarzyszącą hiperwentylacją - to tłumaczyłoby m.in zawroty głowy, parestezje i objawy mięśniowe, jednak takie rozpoznanie może być postawione dopiero po wykluczeniu organicznej choroby układu nerwowego. W tym celu zachęcam do odwiedzenia lekarza neurologa. Co do rozpoznania zaburzeń lękowych z napadami lęku, diagnostyka spoczywa w rękach specjalisty, w tym przypadku lekarza psychiatry, który oceni celowość ewentualnego leczenia farmakologicznego oraz terapii psychologicznej. Co do przyjmowanych przez Panią leków, ich charakterystyka (leki anksjolityczne, benzodiazepiny) i ulga, którą przynoszą w dolegliwościach, jest kolejnym argumentem za wyżej wymienionym rozpoznaniem. Trzeba jednak wiedzieć, jednak dłuższe ich przyjmowanie jest jak najmniej wskazane i może prowadzić do uzależnienia. W sprawie bezpiecznego odstawienia leków należy skontaktować się z lekarzem psychiatrą, a w razie utrudnionego dostępu także z lekarzem POZ, który pomoże wycofać się z farmakoterapii, która obecnie może Pani bardziej zaszkodzić, niż pomóc (po dłuższym stosowaniu, w większych dawkach, nie wolno tego robić gwałtownie). Pozdrawiam i trzymam kciuki.

co to znaczy że tabletki hormonalne spustoszyły twój organizm nie ma takiego pojęcia trzeba zrobić badania pójść do lekarza neurolog endokrynolog kardiolog pkg echo serca morfologia zdjęcie płuc jonogram kontrola laryngologato mogą też być różne choroby może to się nakładać na depresję inne stany neurologiczne psychiatryczne