Zawsze byłem pełen życia, teraz nic nie ma sensu

Witam. Mam 25 lat, od ponad roku nie wiem, co się ze mną dzieje. Mam poczucie ogólnej beznadziei, nic mnie nie cieszy, nie mam na nic siły, dawne zainteresowania zostawiłem prawie całkowicie. Jak nie jestem w pracy, to siedzę całymi dniami w domu, nic mi się nie chce robić, nie mam na to siły, ciągle słabo się czuję i chce mi się spać. Mam opory, żeby iść do psychiatry, jak robiłem podstawowe badania to wynikało z nich, że jestem zdrów jak ryba, ale zdecydowanie zdrowo się nie czuję. Często mam jakieś kołatania serca i duszności, łatwo się denerwuję, mam bardzo niską samoocenę. Nie wiem co mam robić, cierpi na tym moja dziewczyna, bo zadręczam ją swoim użalaniem, nie ma we mnie oparcia. Chciałbym to zmienić.

Witam serdecznie,

Opisywane przez Pana objawy mogą wskazywać na depresję. Opisuje Pan brak energii, obniżone samopoczucie, apatię, problemy z nadmierną sennością, niskie poczucie własnej wartości. Zdecydowanie nie ma na co czekać. Rozumiem, iż ma Pan obawy przed wizytą u lekarza psychiatry. Jeżeli jest Pan chory na depresję (na co może wskazywać Pana opis, szczególnie przy braku odchyleń w badaniach), powinna być ona leczona, i co ważniejsze – może być wyleczona. Oczekiwanie na rozwój sytuacji może jedynie pogorszyć Pana stan psychiczny. Proponuję wizytę u lekarza – w celu oceny objawów i ewentualnego rozpoczęcia terapii. Może być to sposób na zmianę Pana sytuacji.

Pozdrawiam