Zazdrość męża i zakaz założenia profilu na Facebooku \

Mąz mi zabrania załozenia profilu na faccebooku bo jak twierdzi szukam wrazeń ,odcina mnie od kolezanek bo tez twierdzi ze wszystkie mnie buntuja.Powiedział cytuje, a tylko sprobuj założyc profil Czy to jest normalne jest tez zazdrosny i to bardzo.

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Witam
Zachowania męża, o których Pani pisze są niepokojące i wskazują na nasiloną zazdrość. Niepokojące jest odbieranie Pani możliwości kontaktu z koleżankami, ograniczanie swobody. W tej sytuacji warto nie tylko przeprowadzić z mężem rozmowę na temat jego zachowania, ale również rozważyć skorzystanie z pomocy i poradnictwa specjalistycznego. Pozdrawiam.

Witaj.Niekiedy za zazdroscią stoją poprzednie doświadczenia.twoje sytuace.poprzedniej partnerki męża.może warto do tego wrócic.przegadać."wyczyścić".....Pod zazdrością często jest niskie poczucie własnej wartości .pozdrawiamaMariola Ciesielska

Witam Panią,
Generalnie w związku opierającym się na miłości powinno istnieć zaufanie i szacunek dla wolności drugiego człowieka. W praktyce rozwiązania i konkretne ustalenia dotyczące co jest w danym związku tolerowane a co nie akceptowane, jest dość indywidualną sprawą.Portale społecznościowe są w ostatnich latach bardzo modne ale wiadomo już, że są żródłem nie tylko relaksu i frajdy ale również wielu niebezpiecznych sytuacji.
Ważna jest jednak również forma w jakiej kieruje się ewentualne oczekiwania wobec partnera. Absolutnie nie do przyjęcia jest np rozkazywanie, grożenie,śledzenie itp
Tego rodzaju zachowania mają charakter przemocy psychicznej i nie ma na nie miejsca w związku dwojga kochających się ludzi.
pozdrawiam