Zazdrość o partnera a sposoby walki

Moim problemem jest zazdrość o partnera. O poprzedniego nie byłam tak zazdrosna, nie zostałam nigdy zdradzona ani skrzywdzona w inny sposób. A jednak cały czas czuję, że albo mnie zdradzi (ten obecny) albo już to zrobił. Ma dużo koleżanek, podoba się, bo mówią mi ludzie, że jest przystojny. Gra na weselach, mam wtedy różne myśli. Kiedy nie odp. dłużej myślę, że 'coś' robi.. Boję się, że mnie zdradził lub zrobi to kiedyś.. Co robić? Jak z tym walczyć? Staram się ufać mu.

Brak zaufania może być niszczący. Zaufanie jest kluczowe dla trwałości związku.

Zwykle problemy z zaufaniem mają osoby, które zostały w jakiś sposób zdradzone/skrzywdzone, np. w dzieciństwie, czy na dalszych etapach życia. Wtedy nasze świadome wysiłki, by zaufać partnerowi - zawodzą.

Jeśli chce Pani sobie poradzić z tym problemem dogłębnie - potrzebna jest terapia.
Jeśli załagodzić problem - konsultacja psychologiczna.

Powodzenia!

Zazdrość niestety potrafi dać się mocno we znaki partnerom. Szczypta zazdrości jest jak przyprawa do związku (dbamy wtedy o siebie, zabiegamy o partnera, uatrakcyjniamy związek), ale w nadmiarze nie jest strawna (wprowadza konflikty, niepokój, podważa zaufanie). Zastanawiam się, czy oprócz dużej ilości koleżanek i przystojnego wyglądu, partner dał Pani kiedyś realne powody by się niepokoić. Jeśli tak, to proszę porozmawiać z partnerem, jeśli nie to zachęcam do "rozmowy z sobą" np. podczas psychoterapii. Ma Pani już doświadczenie "nie bycia zazdrosną", a to już coś. Powodzenia.