Zażycie dwóch tabletek jednego dnia w trzecim tygodniu stosowania

Dzień dobry, chciałam zapytać czy jeśli pomyliłam dni i wzięłam 2 tabletki jednego dnia (jedną z jutra) to muszę przerwać stosowanie, czy jutro wziąć kolejną tabletkę(z czwartku) i skończyć blister dzień wcześniej? Dodam, że stosuję tabletki Varenelle i jest to 3 tydzień blistra.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby przyjmować dalej antykoncepcję, z zastrzeżeniem, że skończy się ona jeden dzień wcześniej.