Zażycie dwóch tabletek jednocześnie i brązowy śluz

Od 4 miesięcy biorę daylette, zapomniałam wzywać 13tabletki z opakowania, na ulotce było napisane ze należy ją wziąć jak najszybciej nawet po 12 godzinach spowodowało to ze musiałam wziąć dwie tabletki jednocześnie. Dziś przez to mam brązowy śluz czy wszystko jest ok? Czy jestem zabezpieczona?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonów płciowych. Warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie pod postacią np. prezerwatywy.