Zażywanie Bromergonu na hiperprolaktynemię czynnościową

Mam 46 lat, od około 10 lat brałam Bromergon na hiperprolaktynemię czynnościową. Kilka tygodni temu trafiłam do innego lekarza, który uznał, że powinnam lek odstawić, bo wysoki poziom prolaktyny w niczym mi nie przeszkodzi. Czy zatem można zostawić wysoka prolaktynę sama sobie ? Czy nie będzie to miało wpływu na moje zdrowie ? Ostawiłam lek tydzień temu i bolą mnie piersi, mam podwyższone tętno. jaki wpływ ma nieleczona hiperprolaktynemia na tycie ? Mam sporą nadwagę...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jestem co do takiego postępowania. Hiperprolaktynemia może powodować zaburzenia miesiaczkownia, oraz inne wahania hormonalne.