Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zażywanie dopalaczy - czy mogło to mieć wpływ na moje problemy ze wzrokiem?

Witam. Od pewnego czasu z moim wzrokiem dzieje się coś niedobrego. Jak patrzę na niebo (szczególnie jasne kolory) to widzę tak jakby mrugające plamki, szybko znikają i zaraz pojawiają się drugie, są ich setki; i gdy patrzę na słońce, to zaraz jak spojrzę w jakiś cień to pojawia się taka biała plama (w kształcie słońca). Co się dzieje ze mną? Dodam, że brałem kiedyś dopalacze.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

Witamy serdecznie!

Przyjmowanie dopalaczy może nieść za sobą wiele negatywnych skutków, w tym problemy ze wzrokiem. Ponieważ Pańskie objawy są mało specyficzne, należy udać się do lekarza okulisty w celu diagnostyki problemu. Do poradni okulistycznej nie jest potrzebne skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli badanie okulistyczne nie poda przyczyny dolegliwości, należy szukać pomocy u lekarza rodzinnego.

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy