Zażywanie leku Ryspolit przy wielopostaciowych zaburzeniach psychotycznych

mój syn ma rozpoznane ostre wielopostaciowe zaburzenia psychotyczne F23.9 przebywał 10 dni w oddziale psychiatrycznym obecnie przyjmuje RYSPOLIT tbl 1 mg (1/2-0-1).Czy długo będzie musiał zazywać ten lek,moim zdaniem jest po nim osowiały zmęczony i senny,syn pracuje i prowadzi samochód martwie się o skutki wpływu leku.Kończy 2 opakowanie i nie chce pójsć na kontrolę oraz nie chce zażywać dalej leku,gdyż czuje się zdrowy?

Dzień dobry,

To są wszystko pytania do lekarza prowadzącego, który zna historię leczenia syna OSOBIŚCIE ! Przerywając samemu leczenie, bez konsultacji z lekarzem, syn ryzykuje kolejnym epizodem psychozy. Stąd jak najbardziej namawiam na wizytę kontrolną, gdzie będą mogli Państwo porozmawiać o wszystkich wątpliwościach dot. leczenia, choroby.

Mgr Patrycja Stajer

Dzień dobry,
proszę namówić syna na wizytę u Psychiatry,
w przypadku odmowy możliwa jest tzw wizyta domowa, proszę zapytać w Poradni Zdrowia Psychicznego czy takie wizyty są możliwe w ramach NFZ
istotne aby syn nie przerwał leczenia, może wymaga dopasowania dawki leku
Pozdrawiam