Zażywanie narkotyków a podwyższony cukier: czy przez to jestem bardziej narażona na ich szkodliwe działanie?

Mam podwyższony cukier, ale nie stwierdzono u mnie cukrzycy. Zazwyczaj poziom cukru waha się od 90 do 110 mg/dl - czy po zażyciu lsd lub ectasy jestem bardziej narażona na szkodliwe działanie tych narkotyków niż inni ludzie? Bardzo proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie!

Zażywanie narkotyków może powodować zaburzenia w regulacji stężenia glukozy we krwi. Ze względu na odurzenie narkotykowe trudne może być wychwycenie nagłej zmiany poziomu glikemii we krwi, co może mieć groźne dla zdrowia skutki. Mając dodatkowe obciążenia w postaci nieprawidłowej glikemii na czczo można przypuszczać, iż dodatkowe obciążanie organizmu używkami może przyczynić się do szybszego rozwoju cukrzycy.