Zażywanie narkotyków przez męża i niechęć do leczenia

witam moj maz od ponad roku wciaga bialy prosze to chyba amfetamina ...nie wiem jak mu pomoc jak mam na to reagowac....wedlug mnie jest coraz gorzen ...zaczal chudnac . ciagle narzeka,na nic nie ma ochoty , jak juz znajde jakies pozostalosci to mowi ze to nie jego a w ostatecznosci twierdzi ze nie potrafi dac sobie z tym rady , jednak nie chce skorzystac z rzadnej pomocy lekarzy poniewaz twierdzi ze wszedze chca dane a on nie chce rzadnych problemow bo ,a,y dzieci ,,co robic?jak mu pomoc?

Witaj,
tu trzeba stawiać warunki.Zasięgnij czymprędzej wiedzy w poradni uzależnień,gdzie dostaniesz odpowiednie broszury i wiedzę oraz standardy postępowania .Uzalezniony mąz nie będzie w stanie pełnić obowiązków rodzica,żywiciela,partnera,może mieć też dodatkowo kontakt z dealerami,który jest ścigany prawem.Tak więc,musisz go zmusić do leczenia za cenę rozstania.
Pozostaje problem:jak sobie dasz sama radę.Skup się teraz przede wszystkim nad tym problemem a mąż musi zostać "postawiony pod murem":przestajesz albo odchodzisz.
Przykro mi.