Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych bez robienia przerw

Witam, Mam 22 lata i od 3 października zaczęłam przyjmować pierwsze tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Lekarz nie poinformował mnie, ze muszę po 21 dniu przyjmowania tabletek zrobić 7 dniowa przerwę na krwawienie i dopiero potem wznowić przyjmowanie tabletek. Nie wiedziałam o tym wcześniej dlatego od 3 października przyjmuje bez żadnej przerwy tabletkę każdego dnia o 20:30. Zdażyło mi się zapomnieć w czasie wyjazdu wziąć je ze sobą i zazylam tabletkę po powrocie, ale 2 lub 3 godziny po wyznaczonej porze ale tego samego dnia. Od rozpoczęcia zażywania tabletek przez półtora miesiąca nie dostalam miesiączki. Teraz już wiem ze stałe przyjmowanie tabletek to zahamowało, ale chciałabym zrobić przerwę i dostać miesiączkę. Moje pytanie brzmi: kiedy mogę zrobić przerwę i po przerwie kiedy powinnam wznowić przyjmowanie tabletek? Ponadto współżyłam wczoraj z chłopakiem i doszedł we mnie. Czy kiedy miałam te dwa przypadki ze spóźniłam się 2/3 h z przyjęciem tabletki to nadal po wczorajszym mogę być spokojna, ze byłam i jestem zabezpieczona przed ciążą?

Lek. Paweł Szadkowski

2-3 godzinne opóźnienie przyjęcia tabletki nie obniża jej skuteczności. Proszę dokończyć aktualne opakowanie i zrobić pierwszą 7-dniową przerwę. Kolejne opakowanie rozpocząć po 7 dniach. Ochrona będzie zachowana.