Zażywanie Trittico u 57-latki

Czy można Trittico brać też w ciągu dnia ? Tzn na noc 2/3 tabl. a 75mg i rano lub w południe 1/3 tabl. a 75mg ?

Trazodon (Trittico) ma między innymi działanie sedujące (uspokajające i promujące senność). Z tego powodu ten lek zwykle stosujemy wieczorem. Stosowanie trazodonu w ciągu dnia teoretycznie jest możliwe, pod warunkiem, że nie wywołuje nadmiernej sedacji, a jedynie niezaburzające funkcjonowania uspokojenie. Wywoływanie senności jest szczególnie nasilone w małych dawkach leku, zatem proponuję przedyskutować taki schemat dawkowania z lekarzem prowadzącym.