Zbierająca się krew pod paznokciem

Dwa dni temu uderzyłem się w palec u stopy. Nazbierała się krew pod skórą - na opuszku i pod całym paznokciem. Igłą spuściłem krew ale palec cały czas boli i ropieje. Czy konieczna jest wizyta u lekarza ? Jeśli nie, to z czego zrobić opatrunek ?

Milena Lubowicz

Jeżeli palec ropieje, to zalecałabym antybiotyk. Dlatego proponuję udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

Witam. Proszę okładać zmienione miejsce rywanolem bądź altacetem. Jeśli mimo tego miejsce nie będzie miało tendencji do gojenia się konieczna będzie konsultacja z chirurgiem.