Zbliżajacy sie poród

witam:) mam pytanie dotyczące sposobu rodzenia, czy naturalne, czy powinna byc cesarka? dwa lata temu miałam złamanie kosci ogonowej gdzie zaczeły sie problemy z koscia ropnie itp zostało wyleczone. Po 2 latach od zdarzenia zaszłam w ciąze i jestem w ciąży w 38 tyg i od paru miesiecy mam ponowne problemy -chirurg nie może mnie znieczulać przy zabiegu czyszczenia kosci mowi,że to jest przetoka albo cos innego sami juz nie wiedza dopolki nie zrobia wymazu...i sie boja,że mogloby dojsc do zakażenia przy porodzie naturalnym. Za 2 tyg mam termin pare dni temu miałm ponowny juz piaty zabieg na kosci ogonowej, chirurg i pielegniarka stwierdziłi iż było by najlepiej bym miała cesarske.

Po rozmowie z ordynatorem położnictwa stwierdził,że raczej nie bedzie cesarskiego ciecia bo kośc ogonowa nie przeszkadza przy porodzie ( stwierdzenie po badaniu ginekologicznym) nie wiem co myśleć o tym,czy napewno nie bedzie komplikacji??? boje sie bo juz jedno dziecko poroniłam...:( prosze o odpowiedz pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Jeżeli nie ma bezpośredniego kontaktu ogniska zakażenia z drogami rodnymi, a także nie ma ryzyka że dziecko będzie miało kontakt z bakteriami bezpośrednio po wyjściu z dróg rodnych, to nie ma obaw. Skoro badał Panią położnik, to z pewnością trafnie oceniono ryzyko dla dziecka (czy raczej jego brak). Tak więc jeśli uznano że możliwy i bezpieczny jest poród siłami natury, to trzeba spróbować. Proszę też pamiętać, że decyzja co do rodzaju porodu może być zmieniona nawet po rozpoczęciu skurczów. Jeśli w dniu narodzin okaże się, że warunki się zmieniły i wskazane jest cięcie, to zostanie ono wykonane, mimo że w planach był poród siłami natury.