Zbliżenie z chłopakiem w ostatni dzień płodny a możliwość zapłodnienia

Witam. Piszę, ponieważ mam już dość nerwów i wolę zapytać wprost. Doszło do zbliżenia z chłopakiem dnia 8 marca br. przy czym był to stosunek niepełny, nie doszło do wytrysku w ogóle, mógł się jedynie wydzielić preejakulat. Pierwszy dzień mojego cyklu przypadł na 20 luty br. i krwawienie zakończyło się 24 lutego. Wedle moich wyliczeń był to mój dzień "względnie płodny", ostatni dzień w którym mogłam zajść w ciążę. Czy jestem w ciąży? Istnieje taka możliwość? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Szymon Suwała

Badania naukowe już udowodniły że jest możliwe zajście w ciążę w każdy dzień cyklu - tak więęc, tak, istnieje taka potencjalna możliwość. To iż podczas zbliżenia nie doszło do wytrysku znacznie zmniejsza szanse na zapłodnienie, ale go nie przekreśla - część badań naukowych podkreśla że już w preejakulacie mogą występować plemniki zdolne do zapłodnienia komórki jajowej.
Nie jesteśmy w stanie ocenić czy jest Pani w ciąży czy też nie - zachęcam na początek do zakupu testu ciążowego.