Zboczenie seksualne a uczucie samotności

Jak pogodzić się z samotnością wynikającą ze zboczenia seksualnego? Nie pojmuję dlaczego nie da się tego wyleczyć, a mimo to każe się takim osobom żyć. Jak w związku z tym zmotywować się do pracy i przeżycia?

Polecałabym kontakt z seksuologiem, aby mógł Pan porozmawiać o tym co Pan nazywa "zboczeniem seksualnym". Rozumie, że Pana problem jest źródłem Pan cierpienia i samotności. Na pewno warto najpierw skorzystać z porad specjalistów i rozmawiać, aby zapobiegać depresji. Kiedy jest problem i o nim się nie rozmawia, wtedy wcześniej czy później zaczynają się nastroje depresyjne i trudności z motywacją do pracy. Jeśli jest potrzeba warto skorzystać z konsultacji psychiatrycznej i wspomóc się farmakologią. Obecnie nad każdym problemem można pracować terapeutycznie. Wielu psychiatrów ma specjalizację z seksuologii. Proszę poszukać takiego specjalisty. Pozdrawiam

Nie pisze Pan żadnych szczegółów - czego dotyczy problem itd. Bez choćby tak małej ilości informacji nie można napisać odpowiedniej rady. Jedno co wyraźnie ujawnia się w tym krótkim wpisie to wszechogarniające negatywne nastawienie i obniżony nastrój. W związku z tym polecam udać się do psychoterapeuty - takie spotkanie może pomóc zarówno w poradzeniu sobie ze swoimi emocjami, podniesieniem nastroju i zmianą sposobu myślenia, jak i z samym "zboczeniem" (o którym Pan pisze enigmatycznie i niewiele więcej można w tym zakresie stwierdzić). Zatem proszę nie czekać, nie męczyć się - i jeszcze dziś zapisać się na wizytę do gabinetu psychologicznego, gdzie znajdzie Pan odpowiednią pomoc. Pozdrawiam.