Zbyt cienkie endometrium a stosowanie Yasminelle

Witam. Biorę tabletki yasminelle(już chyba rok), w sobotę pojawiło się plamienie/krwawienie a opakowanie kończę w ten piątek. Dziś byłam u lekarza, zrobił usg i powiedział, że to cienkie endometrium, ale się odbuduje.Chyba zapomniałam języka w buzi, bo nie dopytałam czy to normalne że dzieje sie tak w trakcie brania tabletek, a nie w tygodniowej przerwie?Czy zupełnie nie muszę się tym martwić?dodam, że mam WPN i jajniki o charakterze policystycznym.pozdrawiam serdecznie

Endometrium w trakcie zazywania tabletek jest zawsze cienkie- to wynika z zasady działania antykoncepcji hormonalnej.
Plamienia moga się zdarzać, zwłaszcza jeśli pominie pani tabletkę, przy większym stresie, wysiłku, zmęczeniu lub na przykład po zażywaniu leków przeciw bólowych, przeciw gorączkowych itp.
Jeśli w kolejnych cyklach objaw będzie się powtarzał można pomysleć o zmianie preparatu.