Zbyt długo byłem w złym towarzystwie - gdzie teraz szukać pomocy?

Witam. Mam 19 l. Tak się złożyło, że przyszło mi żyć w biednym miasteczku. W wieku jakiś 14 l. zacząłem brać narkotyki. Rzecz jasna najpierw trawka jakiś rok po tym leki z codeiną, amfetamina, dopalacze. Do teraz czasami zapalę albo zrobię sobie ścieżkę, co kończy się ogromnymi wyrzutami sumienia. Przez to wszytko mam problemy z sercem i nerwicę. Niedawno byłem na imprezie gdzie zginęły komórki znajomych, dosyć ważnych w moim środowisku ludzi. Tak się złożyło, że cała wina padła na mnie, choć nie miałem z tym nic wspólnego, zresztą to już nieważne - teraz szukają mnie dosyć nieprzyjemni ludzie z zamiarami pobicia albo wywózki do lasu, i to nie na grzyby. Do tego dochodzą jeszcze sprawy typu wyrzucenie ze szkoły, problemy z rodzicami (nie chodzi o to, że dają mi jakieś kary czy coś w tym stylu, tylko już nie mogę patrzeć jak cierpią przeze mnie). Na dzień dzisiejszy jestem w tak młodym wieku zrujnowany psychicznie, nie mogę nawiązać kontaktu czy umówić się z jakaś dziewczyną, bo sprawia mi to trudność, zbyt długo bylem w złym towarzystwie. Szukam pomocy w religii, wszędzie, gdzie się tylko da. Nie wiem już co robić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Twój styl życia i uzależnienie spowodowały, iż grozi Ci realne zagrożenie ze strony ludzi działających na bezprawiu. Musisz koniecznie porozmawiać o wszystkim z rodzicami, gdyż cała sytuacja jest niebezpieczna dla całej Twojej rodzinie. Może się okazać, iż o całej sprawie należy zawiadomić policję.
Skontaktuj się koniecznie z Centrum Interwencji Kryzysowej, które znajduje się w Twoim mieście albo w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Umów się na konsultację z psychiatrą i psychologiem, gdyż jesteś młodym człowiekiem i sam musisz zawalczyć o siebie i szansę na normalne życie.
Uważam, że rodzina może okazać się nieoceniona w procesie wychodzenia z uzależnienia, dlatego zwróć się do nich o szczerą pomoc.

Powodzenia i pozdrawiam