Zbyt duża średnica żył niewydolnych

Witam, mam żylaki nóg. Rok temu lekarz stwierdził że skleroterapia nie jest dla mnie bo średnica żył niewydolnych jest zbyt duza i skierował mnie na operacje. Wczoraj miałam robiony usg Doppler i mimo wyniku: średnica żył niewydolnych żyla odpiszczelowa lewa ujscie do układu żył głębokich wynosi 10mm, maksymalna średnica 12mm, noga prawa 8mm i 9mm zaproponowano mi echoskleroterapię. Nie wiem jaka podjąć decyzję. Czy przy tak duzych żyłach jest sens robic skleroterapię? Dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Skąd się bierze ból pooperacyjny?

Proszę skonsultować sprawę z lekarzem , który będzie ew. operował , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0

Witam serdecznie, średnica żyły odpiszczelowej rzędu 8mm i więcej - zwiększa wymagania stawiane flebologowi przy skleroterapii - echoskleroterapia pianowa z użyciem 3% Aethoxysklerolu da powodzenie w sprawnych rękach w około 70% przypadków, a by była ona skuteczniejsza - zaleca się wykonanie jej w tumescencji.
Płyn tumescencyjny podawany pierwotnie wokół żyły powoduje jej wyjściowe obkurczenie i zmniejszenie średnicy, co jednocześnie pozwala na:
1. większy kontakt leku ze ścianą naczynia
2. zaś mniejsza ilość krwi pozostającej w żyle zapobiega szybkiemu rozcieńczeniu leku i utracie jego właściwości
3. dodam, że identyczne przygotowuje się żyłę do leczenia laserem wewnątrzżylnym, więc uzyskamy podobny odsetek powodzeń (EVLT - 99,7%), przy zaoszczędzeniu kosztu włókna światłowodowego - cena zabiegu jest o połowę niższa niż EVLT.
Poydrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty