Zbyt emocjonalny stosunek do znajomości

Witam, mam 23 lata i pewien problem, który dla niektórych może wydać się głupi, lecz ja nie wiem, jak mam sobie z tym radzić podczas życia codziennego. Chodzi o problemy w relacjach damsko-męskich. Zbyt emocjonalnie podchodzę do tych znajomości, np. pisałam z chłopakiem, spotkaliśmy się i przestał się odzywać (tak z dnia na dzień). Nie znamy się prawie w ogóle i jakoś mi głupio pisać, co u niego i nie wiem, na ile mogę mu wierzyć w to, co mi napisał o sobie. Siedzę sobie na GG i czekam, czy się odezwie. To się stało moją obsesją. Ja wiem, że nie mogę od niego wymagać nie wiadomo czego i że bez sensu jest to, bo jedno spotkanie o niczym nie świadczy, nie jesteśmy razem. Mam takie wyobrażenie "wszystko albo nic". Proszę o pomoc i poradę, czym może być spowodowane to zachowanie i jak sobie z nim radzić, żeby nie cierpieć?

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Bez rozmowy z Tobą trudno mi wskazać konkretną przyczynę takich trudności w relacji. Niedobre jest to, że uzależniasz swój nastrój od tego, czy Twój znajomy coś do Ciebie napisze, czy akurat nie. Myślę, że trudno Ci znieść samotność i rozmowa z przyjacielem jest dla Ciebie ważna, spróbuj jednak znaleźć zajęcia, które Tobie samej przyniosą satysfakcję. Coś, co pomogłoby Ci odwrócić uwagę od Gadu-Gadu i zastanawiania się, czy ktoś napisze.

Jeżeli natomiast bardzo martwi Cię brak odzewu ze strony chłopaka, na którym Ci bardzo zależy, możesz sama do niego napisać lub zadzwonić. Nie ma w tym przecież nic złego, że chcesz nawiązać kontakt, chyba że ta druga strona daje wyraźne znaki, że nie jest zainteresowana rozmową czy spotkaniem.

Proponowałabym Ci również spotkanie z psychologiem. Dzięki rozmowie z kimś takim, będziesz mogła przyjrzeć się z boku swoim relacjom z mężczyznami i uporać się z trudnościami w takich kontaktach.

Pozdrawiam serdecznie!