Zbyt krótkie krwawienie po cesarskim cięciu

Witam, 2 tygodnie temu urodziłam córkę przez cesarskie cięcie. Krwawienie ustało po tygodniu i to zaniepokoiło moją położną. Poradziła, abym skonsultowała się z ginekologiem. Nadmienię, że zaraz po porodzie dostałam zapalenia cewki moczowej i brałam antybiotyk Atmaks. Dziś byłam u ginekologa, który potwierdził, że zatrzymało mi się krwawienie. Mam zamknięte ujście. Pani doktor dał mi czopki doodbytnicze Metronidazol i powiedział, że mogę karmić dalej piersią, a pozostałość powinna się sama wchłonąć lub wyczyścić. Mam pytanie, a co powinnam zrobić po tygodniu brania lekarstw, jeśli stan się nie zmieni? Jakie są konsekwencje nieprawidłowego wyczyszczenia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie,

Okres poporodowy czyli okres połogu przebiega u każdej kobiety indywidualnie. Krwawienie po cesarskim cięciu może trwać krócej i może być mnie obfite. Jeżeli ginekolog stwierdził, że wszystko przebiega zgodnie z fizjologią, nie powinno być powodów do niepokoju.

W razie gdyby jednak zaobserwowała Pani takie objawy jak gorączka, wyciek ropnej treści z pochwy lub okolic rany, bóle brzucha lub zaczerwienienie rany pooperacyjnej, wtedy ponownie należy skontaktować się z lekarzem ginekologem. Czasami, jeżeli w macicy zalega treść, która nie uległa wydaleniu po porodzie, może ona ulec zakażeniu i dać powyższe objawy.

Pozdrawiam serdecznie,
Lek. med. Agnieszka Barchnicka