Zbyt niska waga przy dużym wzroście u 18-latka

witam ważę 53kg przy wzroście 180cm. Dietę trzymałem w tamtym roku w wakacje dość rygorystyczną, jadłem ponad 3tys kalorii dziennie przez dwa miesiące, przyrost wagi marny przy ćwiczeniu 3x w tygodniu na 2 miesiace tylko 1kg. Aktualnie mam problem również z trądzikiem i z moją wagą, bardzo mnie to dobija, pasożytów nie mam, brałem leki na nie. Badania tarczycy w tamtym roku i wyszło wszystko prawidłowo... Nie mam pojęcia co to może być proszę o pomoc.

Witam. Jeśli badania morfologii, glukozy, TSH są w normie i w badaniu lekarskim nie stwierdzono innych nieprawidłowości, nie przejmowałbym się zanadto sytuacja -prawdopodobnie przyrost masy przyjdzie z czasem