Zbyt szybkie przemęczanie się

Bardzo szybko się męczę ,przy najdrobniejszych pracach np. odkurzanie odkurzaczem jestem bardzo zmęczona, brakuje mi powietrza, wręcz duszę się. Często też towarzyszy temu kołatanie serca oraz opuchlizna okolic kostek( nasilona latem). Czy może to być niewydolność serca? Do jakiego lekarza mam się udać i jakie wykonać badania?

Pacjent podał zbyt mało danych , np. wiek, choroby współistniejące, przyjmowane przewlekle leki itd. Przyczyn łatwej męczliwości może być wiele 0 od niedokrwistości , poprzez niewydolność serca, choroby płuc, niektóre choroby endokrynologiczne. Należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zbierze dokładny wywiad , przeprowadzi badanie fizykalne, a następnie zleci badania dodatkowe - ekg, prześwietlenie klatki piersiowej , badania krwi.