Zbyt szybkie rozpoczęcie 7-dniowej przerwy

Witam. W ostatnim opakowaniu tabletek zgubiły mi się 2 tabletki, wobec tego rozpoczęłam 7dniową przerwę 2 dni szybciej, w niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę. Słyszałam, że w takich przypadkach lepiej zrobić przerwę krótszą, np 6 dniową. Czy jest to prawda? Czy jednak powinnam zrobić przerwę 7 dniową i wziąć następną tabletkę po 7 dniach, w poniedziałek?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma to znaczenia. Przerwa może trwać normalnie 7 dni. Ważne aby rozpocząć kolejne opakowanie.