Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zbyt wczesna erekcja podczas pierwszego stosunku

witam, mam 19 lat, ostatnio wraz z dziewczyną próbowaliśmy kilka razy odbyć pierwszy stosunek, niestety za każdym razem występował ten sam problem. po uzyskaniu wzwodu i założeniu prezerwatywy w momencie kiedy chciałem już wprowadzić penisa do pochwy następowała erekcja. nie wiem jak sobie z tym poradzić.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Wpływ cukrzycy na libido

Cukrzyca to poważna choroba, który wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. A jak choroba ta działa na libido? Obejrzyj film i sprawdź to.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Leczenie przedwczesnego wytrysku, a raczej jego wyleczenie jest jak najbardziej możliwe. Musisz natomiast wiedzieć, jakie podjąć działania, by wyleczyć ten problem skutecznie. Doraźnie można wypróbować prezerwatywy zawierające środek znieczulający. W piśmiennictwie można spotkać wiele przyczyn wytrysku przedwczesnego m.in.: lęk zadaniowy, zbyt rzadkie współżycie, duża łatwość podniecania się, duża czułość żołędzi prącia, zaburzenia neurologiczne, infekcje dróg moczowych, uwarunkowania masturbacyjne. Możliwe iż na dyskomfort, który zgłaszasz złożyło się to, że jest to twój pierwszy stosunek i jesteś przy nim bardzo podniecony. Może być to stan przemijający. Jednak nie można tego lekceważyć. Próbuj dalej... gdyby problem nadal się pojawiał udaj się do lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Proponuję spokojnie podejść do zagadnienia. Zbyt szybki wytrysk, bo o to zapewne chodzi (erekcja to wzwód) to zwykły problem przy wchodzeniu w dorosłe życie.
Po zbyt szybkim wytrysku należy umyć penisa i ponowić próbę penetracji powiedzmy za godzinę, z prezerwatywą oczywiście.
W ogóle nauczyć się sprawnie i szybko obchodzić się z prezerwatywą, założenie może trwać 2-3 sekundy... Przygotowana już wcześniej.
I nie zrażać się, tylko nieduża część przypadków wymaga pomocy lekarza seksuologa.
Z kremami i prezerwatywami "opóźniającymi" trzeba ostrożnie, bo mogą osłabić wzwód. Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy