Zbyt wczesna erekcja podczas pierwszego stosunku

witam, mam 19 lat, ostatnio wraz z dziewczyną próbowaliśmy kilka razy odbyć pierwszy stosunek, niestety za każdym razem występował ten sam problem. po uzyskaniu wzwodu i założeniu prezerwatywy w momencie kiedy chciałem już wprowadzić penisa do pochwy następowała erekcja. nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie przedwczesnego wytrysku, a raczej jego wyleczenie jest jak najbardziej możliwe. Musisz natomiast wiedzieć, jakie podjąć działania, by wyleczyć ten problem skutecznie. Doraźnie można wypróbować prezerwatywy zawierające środek znieczulający. W piśmiennictwie można spotkać wiele przyczyn wytrysku przedwczesnego m.in.: lęk zadaniowy, zbyt rzadkie współżycie, duża łatwość podniecania się, duża czułość żołędzi prącia, zaburzenia neurologiczne, infekcje dróg moczowych, uwarunkowania masturbacyjne. Możliwe iż na dyskomfort, który zgłaszasz złożyło się to, że jest to twój pierwszy stosunek i jesteś przy nim bardzo podniecony. Może być to stan przemijający. Jednak nie można tego lekceważyć. Próbuj dalej... gdyby problem nadal się pojawiał udaj się do lekarza.

Proponuję spokojnie podejść do zagadnienia. Zbyt szybki wytrysk, bo o to zapewne chodzi (erekcja to wzwód) to zwykły problem przy wchodzeniu w dorosłe życie.
Po zbyt szybkim wytrysku należy umyć penisa i ponowić próbę penetracji powiedzmy za godzinę, z prezerwatywą oczywiście.
W ogóle nauczyć się sprawnie i szybko obchodzić się z prezerwatywą, założenie może trwać 2-3 sekundy... Przygotowana już wcześniej.
I nie zrażać się, tylko nieduża część przypadków wymaga pomocy lekarza seksuologa.
Z kremami i prezerwatywami "opóźniającymi" trzeba ostrożnie, bo mogą osłabić wzwód. Pozdrawiam.