Zbyt wczesny wytrysk - jak zapobiec?

Mam 22 lata. Przez ok. 6 lat nałogowo uprawiałem masturbację. Niekiedy kilka razy dziennie. Przez ostatnie pół roku walczyłem z tym. Sadzę, że się udało, bo od 17 lipca tego nie robię. Jest to mój sukces, bo nałóg naprawdę paraliżował moje życie codzienne. Nigdy nie uprawiałem seksu. Jeśli już był to petting. Od dwóch lat zauważam, że sporadycznie dochodzi do przedwczesnego wytrysku (np. kiedy dłużej całuję się z dziewczyną). Ostatnie tygodnie problem nasilił się  Niekiedy wystarczy 4 min namiętnego całowania się i następuje wytrysk. Proszę o pomoc, jak uniknąć takich sytuacji i co zrobić, by nie zrujnowało to mojego życia seksualnego. Obawiam się, że w takiej sytuacji w ogóle penetracja nie mogłaby mieć miejsca, bo juz podczas gry wstępnej nastąpiłby wytrysk nasienia. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
22 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Problem przedwczesnego wytrysku jest jednym z częstszych zaburzeń seksualnych u mężczyzn.

Często brak kontroli odruchu wytrysku ma miejsce u mężczyzn w młodym wieku, którzy uczą się go kontrolować z biegiem czasu.

Istnieje wiele technik, które mogą wpływać pozytywnie na wydłużenie czasu potrzebnego do osiągnięcia wytrysku. Wśród nich wymienia się:
- picie niewielkiej ilości alkoholu przed stosunkiem
- używanie prezerwatyw
- masturbowanie się przed zbliżeniem
- jeden stosunek po drugim
- metody treningowe, czyli specjalnie opracowane zestawy ćwiczeń - zarówno indywidualne, jak i dostosowane dla obojga partnerów.

U wielu mężczyzn techniki te są skuteczne. W przeciwnym wypadku, kiedy problem utrzymuje się przez dłuższy czas i nie ustępuje należy zgłosić się do lekarza.
W leczeniu można zastosować metody farmakologiczne - leki doustne, czy żele miejscowo znieczulające.

Pozdrawiam serdecznie!