Zbyt wysoki poziom prolaktyny a zajście w ciążę
Mój pozom prolaktyny jest za wysoki, mam zapisany c**** (ziołowy preparat obniżający poziom prolaktyny) i brałam go przez miesiąc. Prolaktyna spadła z 55,8ng/ml do 44ng/ml. poza tym inny lekarz ginekolog zapisał mi n**** (lek hamujący wydzielanie prolaktyny) 75mg biorę go już 10 dni. Nie wiem jak długo go powinnam brać.
Dodam, iż mam mlekotok i nieregularne cykle, w grudniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i od grudnia okres dostałam 2 razy 24 lutego i 13 kwietnia. Teraz mam już 34 dzień cyklu i nie zanosi się by okres przyszedł. Mam pytanie, czy w jakiś inny sposób można zbić prolaktynę w miarę szybko, żeby przyszedł okres i żebym mogła zajść w ciąże? Bo jak do tej pory to mam cykle nieregularne i bezowulacyjne.
Proszę o rade. Wykluczono u mnie mikrogruczolaka, bo robiłam tomograf głowy, więc nie wiem jaka jest przyczyna tej wysokiej prolaktyny. TSH także jest w normie.
Proszę o poradę.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Cierpi Pani najwyraźniej na hiperprolaktynemię czynnościową. Jej przyczyną nie jest gruczolak, lecz nieprawidłowe wydzielanie prolaktyny przez prawidłową zbudowaną przysadkę. Najlepszą metodą zwalczenia hiperprolaktynemii jest przyjmowanie leków- np. tych, które zostały Pani przepisane. Terapia trwa zwykle co najmniej kilka miesięcy. Musi Pani więc uzbroić się w cierpliwość!
Pozdrawiam serdecznie.