Zdarta skóra na policzku po wypadku na rowerze

Witam! Dwa tygodnie miałam mały wypadek na rowerze, miałam bardzo zdartą skórę na policzku, zastosowałam puder propolisowy który powoli przesuszył ranę i tworzył się jakby strup. Po dwóch tygodniach nawet ładnie się goiło, stosowałam pomocniczo różne maści w tym np. Alantan i Solcoseryl. Niestety podczas snu podrażniłam to miejsce poduszką i strupek tak jakby odpadł a w tym miejscu powstała sucha skórka, ciemnoczerwona jednak to nie jest strup. Jak należy postępować aby się tego pozbyć ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Rana taka z czasem się zagoi, gdyż skóra twarzy ma duże zdolności regeneracyjne. Doraźnie można stosować dotychczasowe leczenie.