Zdenerwowanie, lęk i strach po przebudzeniu oraz ciągłe zmęczenie w ciągu dnia

Witam, od jakiegos czasu po przebudzeniu jestem strasznie zdenerwowany, odczuwam paralizujacy lek, strach... Odrazu sciska mi zoladek i trace ochote na wszystko, za kazdym razem probuje dojrzec zrodlo ale sie nie da. Oprocz tego caly dzien jestem zmeczony/ "niewyspany" mimo, ze spie po 8-12h. Mam problemy z koncentracja i uczucie pustki w glowie. Bardziej zamykam sie w sobie i trace ochote na kontakt z rowiesnikami. Ciagle doszukuje sie choroby i mnie to paralizuje, martwie sie. Mam 20 lat.

Witam,

Opisane objawy mogą wskazywać na jakieś zaburzenie lękowe. W celu diagnozy i terapii warto udać się na wizytę do psychoterapeuty. Skuteczna w podobnych sytuacjach jest terapia poznawczo-behawioralna.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam. Objawów tych nie należy lekceważyć. Radziłabym jak najszybsze skontaktowanie się z odpowiednim specjalistą: psychiatrą i psychoterapeutą. psychoterapia pomoże panu wyłonić przyczyny, które stoją u podstaw opisanych przez pana reakcji. Być może zbyt długo trwał pan w jakiejś niekorzystnej dla siebie sytuacji, w zbyt dużej ilości bodźców stresogennych. I organizm stracił odporność psychiczną. Powodzenia w leczeniu

Warto, żeby skorzystał Pan z pomocy psychologa / psychoterapeuty , wspólnie z którym będzie mógł Pan zastanowić się i przeanalizować swoją sytuację, pojawiające się emocje oraz trudności, których Pan doświadcza. Pisze Pan, że próbuje dojrzeć źródło, ale jest to niemożliwe. Dlatego warto, by skorzystał Pan z pomocy kogoś, kto z dystansu udzieli Panu wsparcia i pomoże zrozumieć sytuację.