Zdiagnozowanie torbieli w ogonie trzustki

2 lata temu w Polsce zdiagnozowano u mnie torbiel w ogonie trzustki 6/7 cm która została w połowiezdrenażowana. Dziś znów osiąga rozmiar z przed zabiegu, lecz lekarze w Anglii po tomografii nie są pewni czy jest ona związana z trzustką i chcą mi wykonać badanie gastroskopowe w trakcie którego usuną płyn. Czy to możliwe że lekarze w Polsce by się aż tak pomylili(po dwóch tomografiach, licznych USG i widzieli mnie od środka w trakcie zabiegu)? Nie wiem czy powinnam się poddać tej interwencji?

Małgorzata Panek

Badanie endoskopowe z jednoczesnym drenażem torbieli pozwala na dokładne obejrzenie zmiany i uniknięcie kolejnego zabiegu. Badania USG i tomografii komputerowej są pomocnym narzędziem, lecz nie zawsze pozwalają na dokładne rozpoznanie przyczyny dolegliwości.
Proszę opowiedzieć o swoich wątpliwościach lekarzowi prowadzącemu.
Pozdrawiam