Zdiagnozowanie zaburzeń lękowych

Mam zdiagnozowane zaburzenia lękowe. Od kilku dni mam dziwne ataki, które polegają na nagłym występowaniu prądów przez prawą część ciała, zawrotów głowy i bardzo silnej derealizacji. Jedzenie wywołuje odruch wymiotny, ciągle jestem ospała. Czy to może być związane z zaburzeniami lękowymi? Za miesiąc zaczynam studia, przeprowadziłam się do nowego domu, martwię się. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy mogą odpowiadać niepełnoobjawowym napadom lęku. Warto skonsultować się w tej sprawie z psychiatrą prowadzącym terapię i ew. zmodyfikować kurację farmakologiczną oraz/ lub uzupełnić leczenie farmakologiczne psychoterapią ukierunkowaną na pracę nad mechanizmami leżącymi u podłoża napadów lęku.

Pozdrawiam!