Zdiagnozowany zespół policystycznych jajników a tabletki Cyprest

Witam. Proszę o pomoc – zaczęłam brać tabletki Cyprest. Mam 25 lat i zdiagnozowany zespół policystycznych jajników. Podczas połowy 2 opakowania wystąpiło plamienie – ok 3-4 dni, oraz ból piersi – taki jak przy okresie. Podczas przyjmowania tabletek z drugiego opakowania, zdarzyły mi się dwa może trzy opóźnienia w przyjmowaniu tabletki (maksymalnie 4h) Czym to może być spowodowane? I co to plamienie może oznaczać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nieregularne krwawienia, plamienie w środku cyklu może pojawić się w przypadku stosowania tego leku i jest to jedno z działań niepożądanych. Jeśli dolegliwości będą się powtarzać należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.