Zdjęcie szwów po żylakach na nodze

od dwóch dni jestem po zdjęciu szwów po żylakach na lewej nodze. Zauważyłem że lekarz nie usunął mi fragmentu żylaka tak z 5 cm centralnie na kości piszczelowej.Dopiero jak staję na nogę to się delikatnie pojawia. Czy to oznacza że jeśli zaprzestanę nosić opaski uciskowej to żylak będzie mi się powiększał i psuł z czasem następne żyły? Co mam z tym teraz zrobić? Zgaszać się jeszcze raz na zabieg?. Kazali też mi nosić pończochy uciskowe II stopnia na prawej zdrowej nodze. że niby tam też są.

Zdarza się , ze z różnych przyczyn nie udaje się usunąć wszystkich odgałęzień żylaków . Z całą pewnością należy nosić pończochy uciskowe . Co do pozostawionego żylaka trzeba go usunąć , bo faktycznie może się powiększać , albo zobliterować specjalną substancją wstrzykiwaną do niego w zależności od jego wielkości. Jeśli wymagany jest zabieg to najczęściej w znieczuleniu miejscowym i bardzo mały i krótki

Czy to oznacza że jeśli zaprzestanę nosić opaski uciskowej to żylak będzie mi się powiększał i psuł z czasem następne żyły?
- Nie, na pewno tak nie będzie. Jeśli miała Pani usuniętą całą żyłę odpiszczelową wielką (nie wiem jakiej dokładnie operacji usunięcia żylaków w kończynie dolnej została Pani poddana) to nawet z biegiem czasu taka zmiana żylakowata powinna się zapaść i zniknąć. I to będzie niezależne od tego czy będzie Pani nosić opaskę uciskową czy też nie.
Co mam z tym teraz zrobić?
- Nic, obserwować żylaka, a nawet jeśliby nie znikał albo się powiększał to można go bez problemu usunąć w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Zgaszać się jeszcze raz na zabieg?
- Odpowiedź jak wyżej.