Zdrada i rozstanie z partnerem

Jestem w 15letnim związku. Dowiedziałam się o zdradzie, chciałam wybaczyć, teraz partner mówi, że nie chce już ze mną być, ale będzie mnie zawsze wspierał, bo jestem dla niego ważna. Poszłam do psychologa. I okazuje się, że jestem DDA. Przede mną terapia, ale do tego czasu nie będziemy już mieszkać razem. Widzę, że jestem ważna dla partnera, ale dla niego nie jest to już miłość. Psycholog powiedział, że mam nie walczyć za wszelką cenę. Ale co robić? Serce mi krwawi, i czuję potworny ból.

Dzień dobry,
Wygląda na to, że dalej Pani chce walczyć o partnera. Zastanawia mnie czy czuła się Pani dobrze w tym związku przed zdradą i po niej. Osoby z DDA mają niestety tendencję do wchodzenia w trudne, wyczerpujące psychicznie relacje. Pisze Pani o doskwierającym bólu. To naturalne, gdy tracimy ważną dla nas osobę.
To świetnie, że zdecydowała się Pani na terapię! Jestem pewna, że z czasem pozna Pani siebie lepiej, zrozumie, przewartościuje pewne wydarzenia i wreszcie wróci dobre samopoczucie.
Powodzenia!

Witam,

Zakończenie wieloletniego związku zawsze wiąże się z różnymi uczuciami: żalem, poczuciem straty, złością. To będzie brzmiało jak truizm, ale potrzeba czasu.
Ważne aby Pani zajęła się sobą, terapia może Pani pomóc w odkryciu siebie na nowo, choć nie zawsze może być to przyjemne.
Ma Panią prawo boleć, czasami nie na się naprawić tego, co się popsuło i trzeba przeżyć żałobę po tym co się straciło.

Dzień dobry, zachęcam do omówienia tych dylematów z psychoterapeutą, który zna panią lepiej niż osoby na portalu. Pozdrawiam.